Jak ćwiczyć aerobowo

Dlaczego warto ćwiczyć aerobowo

Trening aerobowy to sama radość i same plusy. Jeśli chcesz trenować, trening aerobowy jest absolutną podstawą!

Trening aerobowy doda Ci zdrowia i energii

Dzięki treningom aerobowym będziesz miał więcej energii i więcej zdrowia. Treningi aerobowe rozwijają i wzmacniają układ krwionośny, dotleniają organizm i poprawiają metabolizm. Osoby trenujące aerobowo lepiej śpią, lepiej się czują i mają większą koncentrację, a co najważniejsze - mają więcej sił witalnych.

Dzięki treningom aerobowym będziesz oddychać pełną piersią i mieć ochotę na więcej z życia. Jeśli czujesz się sflaczały i przemęczony, to właśnie taki trening postawi Cię na nogi i doda Ci sił.

Trening aerobowy pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy

Trening aerobowy jest podstawowym ćwiczeniem podczas którego spalana jest tkanka tłuszczowa. Osoby regularnie trenujące aerobowo cieszą się znacznie szczuplejszymi figurami. Trening kardio nie tylko bowiem powoduje spalanie tłuszczy w trakcie wysiłku ale uprawiany regularnie powoduje, że organizm nawet w stanie spoczynku zużywa więcej energii, która inaczej zamieniła by się w fałdy tłuszczu.

Jeśli myślisz o zrzuceniu paru kilo to nic nie pomoże Ci bardziej niż właśnie trening aerobowy.

Trening aerobowy zwiększy Twoją wytrzymałość

Wpadasz w zadyszkę wchodząc po schodach? Gdy dogonisz autobus ledwie łapiesz oddech choć to było tylko kilka kroków? Trudno Ci równocześnie szybko iść i rozmawiać? To objawy niskiej wydolności organizmu, na którą najlepszym lekiem jest właśnie trening cardio. Regularnie uprawiany rozwinie i wzmocni Twój układ krwionośny, dzięki czemu Twoja wydolność znacznie wzrośnie.

Ćwiczenia aerobowe są nazywane ćwiczeniami układu krążenia. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej sprawdzonych i efektywnych sposobów na usprawnienie wydolności naszego organizmu.

  • Jest to rodzaj wysiłku , podczas którego do mięśnia i narządów naszego całego ciała dociera więcej utlenionej krwi.
  • Zmusza do cięższej pracy serca i płuc, wzmacniając je i poprawiając ich kondycje.
  • Poprawia pracę układu krwionośnego i oddechowego.
  • Uelastycznia żyły.
  • Wzmacnia mięsień sercowy.
  • Obniża poziom cholesterolu we krwi.

To trening nie tylko dla sportowców

Trening aerobowy nie jest ćwiczeniem tylko dla sportowców chcących poprawić swoją wydajność fizyczną. Jest to trening dla wszystkich - młodych, starych, kobiet i mężczyzn. Każdy z nas może ćwiczyć i cieszyć się rosnącym zdrowiem, siłą i wytrzymałością.

Bez względu na to ile masz lat, możesz zacząć ćwiczyć na odpowiednim dla siebie poziomie i osiągać korzyści. Sportów umożliwiających ćwiczenie aerobowe jest tak wiele, że na pewno dobierzesz coś dla siebie. 

Wiele form treningu

Ćwiczenia aerobowe kojarzą się głównie z bieganiem i jazdą na rowerze, jednak istnieje wiele innych form treningu, które z przyjemnością prezentujemy Tobie na naszej stronie.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma odpowiednich warunków do jazdy na rowerze, jeśli bieganie kojarzy Ci się z nudą i szybko się zniechęcasz – mamy dla Ciebie alternatywę! A w zasadzie wiele alternatyw. Na pewno któraś z form treningu przypadnie Ci do gustu, a kto wie, czy nie kilka naraz? Jeśli lubisz ćwiczyć na dworze, z pewnością zainteresują Cię jazda na rolkach albo skakanka. A jeśli na początek chciałbyś spróbować czegoś spokojniejszego, jest zawsze Nordic Walking. Znajdzie się też coś dla chcących ćwiczyć pod dachem – stepper, orbitrek, czy wioślarz, to tylko niektóre z naszych propozycji.

Advertisement