Jak ćwiczyć aerobowo

Rozgrzewka

Rozgrzewka przed ćwiczeniem jest bardzo ważna, dlatego należy ją wykonywać zawsze i dokładnie, żeby rozgrzać mięśnie, podnieść temperaturę ciała oraz zwiększyć aktywność naczyń sercowych. Poprawi to przepływ tlenu i krwi w organiźmie.

Porządnie wykonana rozgrzewka naciągnie mięśnie i rozrusza stawy, dzięki czemu unikniesz nadwyrężeń i kontuzji. Wolne ćwiczenie na Orbitreku samo w sobie jest już pewnym rodzajem rozgrzewki, dlatego możesz przez pierwsze 10 minut ćwiczyć wolno, żeby rozgrzać i przygotować organizm do mocniejszego wysiłku. Po ćwiczeniu daj sobie czas na ochłonięcie. Faza ta powinna trwać około 5 minut, podczas których zwalniaj tempo aż do całkowitego zatrzymania - ma to pomóc sercu, które musi powrócić do normalnego tempa.

Rekomendowana rozgrzewka

Skłony tułowia

Stopy na wysokości barków, nogi proste w kolanach podczas wykonywania całego ćwiczenia - Skłony liczymy na 1 do lewej nogi, na 2 do prawej nogi i na 3 prostujemy ciało, następnie łączymy nogi i staramy się dotknąć czołem do kolan (staramy wytrzymać w tej pozycji co najmniej kilka sekund). Ćwiczenie powtarzamy 40 razy.

Skrętoskłony

Stopy na szerokość barków, nogi i ręce wyprostowane, ruch jak najbardziej obszerny, patrzymy za ręką w górę - 15 razy w lewą i 15 razy w prawą stronę.

Krążenia bioder

Nogi na szerokości barków, dłonie ułożone na biodrach - Wykonujemy obszerny ruch biodrami zataczając okrąg dookoła osi pionowej ciała ciała, 20 razy w każdą stronę.

Rozgrzanie Ścięgna Achillesa oraz mięśnia dwugłowego uda

Robimy krok w przód i uginamy nogę wykroczną w kolanie, noga zakroczna wyprostowana, stopa nogi zakrocznej ułożona wzdłuż linii ułożenia nogi zakrocznej, tułów ustawiony pionowo względem podłoża - Naciskając masą ciała dociskamy stopę nogi zakrocznej do ziemi 2 razy po 30 sekund.

Rozgrzanie kolan

Nogi złączone w kolanach, lekko ugięte - Wykonujemy obszerne krążenia kolan pomagając sobie przy tym dociskaniem kolan dłońmi, ćwiczenie wykonujemy około 2 minut.

Advertisement