Jak ćwiczyć aerobowo

Rozgrzewka

Rozgrzewka jest bardzo ważna. Ma wpływ na przebieg treningu. Stosując rozgrzewkę przed treningiem, pomagasz krwi lepiej opływać ciało - dzięki temu mięśnie pracują prawidłowo. Zapobiegniesz również skurczom i kontuzjom mięśni.

Wioślarz jest dość wymagający dla mięśni oraz pleców. Brak rozgrzewki może powodować naciągnięcia i urazy.

Rozgrzewka

Skłony tułowia:

Stopy na wysokości barków, nogi proste w kolanach podczas wykonywania całego ćwiczenia - Skłony liczymy na 1 do lewej nogi, na 2 do prawej nogi i na 3 prostujemy ciało, następnie łączymy nogi i staramy się dotknąć czołem do kolan (staramy wytrzymać w tej pozycji co najmniej kilka sekund). Ćwiczenie powtarzamy 40 razy

Skrętoskłony

Stopy na szerokość barków, nogi i ręce wyprostowane, ruch jak najbardziej obszerny, patrzymy za ręką w górę - 15 razy w lewą i 15 razy w prawą stronę.

Krążenia bioder

Nogi na szerokości barków, dłonie ułożone na biodrach - Wykonujemy obszerny ruch biodrami zataczając okrąg dookoła osi pionowej ciała ciała, 20 razy w każdą stronę.

Rozgrzanie mięśnia dwugłowego uda

Robimy krok w przód i uginamy nogę wykroczną w kolanie, noga zakroczna wyprostowana, stopa nogi zakrocznej ułożona wzdłuż linii ułożenia nogi zakrocznej, tułów ustawiony pionowo względem podłoża - Naciskając masą ciała dociskamy stopę nogi zakrocznej do ziemi 2 razy po 30 sekund.

Rozgrzanie kolan

Nogi złączone w kolanach, lekko ugięte - Wykonujemy obszerne krążenia kolan pomagając sobie przy tym dociskaniem kolan dłońmi, ćwiczenie wykonujemy około 2 minut.

Po treningu powinieneś poświęcić około 5-10 minut na ochłonięcie. Etap ten jest równie ważny jak rozgrzewka! Pozwala wrócić sercu do normalnego tempa i ochłonąć mięśniom. Etap ochłonięcia jest powtórzeniem rozgrzewki, jednak tempo ulega zmniejszeniu. Powtórz ćwiczenia rozciągające, jednak pamiętaj żeby nie forsować mięśni.

Advertisement