Jak ćwiczyć aerobowo

Strój i buty do aerobiku

Jeśli zdecydujesz się na aerobic, musisz pamiętać, że trudno jest ćwiczyć w normalnym ubraniu. Koniecznie zakup ubranie i sportowe buty dostosowane do aerobicu. W przeciwnym razie podczas treningu towarzyszyć Ci będą uczucia dyskomfortu i irytacji.

Strój

Strój, który będziesz nosić podczas ćwiczeń powinien być dopasowany, ale pozwalający na swobodny przepływ powietrza – musisz czuć się komfortowo! Jeżeli ubranie będzie za bardzo przylegające, ograniczy Twoją możliwość ruchową podczas treningu, co zniweluje efekty.

Dobrym pomysłem jest założenie czapki z daszkiem lub chustki jeżeli jest bardzo gorąco. Zapobiegną wpływaniu potu do oczu.

Unikaj ubrań gumowych i z plastiku – mogą one znacznie podnieść temperaturę Twojego ciała, co jest niezdrowe. Oczywiście ubranie powinno wchłaniać wilgoć, którą wydzielasz podczas aerobicu. Lekka bluza lub T-shirt połączony z rajstopami lub spodniami dresowymi (najlepiej wiązanymi przy kostkach) nadają się jako strój do ćwiczeń.

Buty

Stan Twoich stóp ma znaczenie zarówno dla zdrowia jak i dobrego samopoczucia. Systematyczne ćwiczenie nie odbędzie się bez odpowiedniego obuwia!

Musisz kuopić buty do aerobiku, które mają odpowiednio zabezpieczoną piętę i podbicie stopy. Istnieje wiele rodzajów butów nadających się do aerobiku, dlatego pytaj o nie w sklepach ze sportowym obuwiem – sprzedawcy doradzą jaki but kupić, żeby pasował.

Pamiętaj, że obuwie takie musi być przystosowane do redukcji siły uderzenia, która wywoływana jest podczas biegu w miejscu, podskakiwania i, w szczególności, uprawiania Stepu.  
 

Advertisement