Jak ćwiczyć aerobowo

Co to jest Nordic Walking

Nordic Walking jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych. Pozwala na szybkie spalanie kalorii i wzmacnia układ krążeniowy.

Jest to rodzaj szybkiego chodu do którego używa się specjalnie wyprofilowanych kijków podobnych do kijków narciarskich. Dzięki zastosowaniu kiji, Nordic Walking angażuje nie tylko nogi ale również mięśnie górnej połowy ciała. Dzięki kijom można stawiać większe kroki. Poruszasz się do przodu szybciej i dłuższymi krokami ponieważ odpychasz się nie tylko nogami, ale również rękoma i ramionami.

Chód z kijkami umożliwia pracę ciała po przekątnej – lewa noga, prawa ręka— oraz rozłożenie ciężaru pomiędzy dolną, a górną część ciała. W rezultacie pracują nie tylko mięśnie nóg, ale także mięśnie ramion, przedramion, szyi, pleców i brzucha.

Początki Nordic Walking sięgają początku XX wieku - powstał jako forma treningu dla narciarzy. W dzisiejszych czasach jest powszechną formą sportu aerobowego, którą wykonywać może każdy niezależnie od wieku. W dodatku jest to sport niedrogi i pozwalający na ćwiczenie samemu bez pomocy instruktora, po poznaniu podstaw i kroków.

Advertisement