Jak ćwiczyć aerobowo

Akcesoria ochronne

Jeśli chcesz jeździć na rolkach, musisz się zaopatrzyć w akcesoria ochronne. Upadki na rolkach zdarzają się często a przez to, że do nóg mamy przymocowane koła, potrafią być niekontrolowane.

Żeby odpowiednio chronić swoje ciało, należy zaopatrzyć się we wszystkie wymienione poniżej ochraniacze.

  • Dobry kask jest najważniejszy, powinien ciasno przylegać do głowy i posiadać zapięcia. Przód kasku powinien kończyć się bezpośrednio nad Twoimi brwiami a tył zachodzić mocno na potylicę. Kaski rowerowe nie zdaja tu często egzaminu właśnie dlatego, że odsłaniają tył głowy, który na rolkach jest poważnie zagrożony.
  • Ochraniacze na kolana -  muszą mieć odpowiedni, pasujący rozmiar. Mocno zawiązane złagodzą upadki i zapobiegną powstawaniu zadrapań, siniaków oraz poważnych kontuzji. Możesz je zakładać na lub pod ubranie.
  • Ochraniacze nadgarstków lub rękawiczki z wbudowanymi ochraniaczami są szczególnie istotne. Jeśli podczas upadku dłoń ma kontakt z podłożem, ochraniacz amortyzuje udeżenie ratując nasze nadgarstki przed nadwyrężeniem bądź złamaniem a nasze dłonie przed otarciami i zranieniami.
  • Ochraniacze na łokcie są najmniej istotne, ale i tak warto się z nie zaopatrzyć. Złagodzą siłę uderzenia i wspomogą amortyzację podczas upadku na jedną ze stron.

Akcesoria ochronne możesz zakupić w formie gotowych kompletów.

Pamiętaj

  • Jazda na rolkach jest w miarę bezpiecznym sportem, jeśli używa się odpowiedniego sprzętu ochronnego i przestrzega się podstaw manewrowania oraz zatrzymywania się.
  • Przed jazdą zawsze sprawdź, czy wszystkie ochraniacze są odpowiednio mocno zapięte i dopasowane. Nie chcesz żeby przy upadku kask spadał Ci z głowy.
Advertisement