Jak ćwiczyć aerobowo

Dlaczego warto jeździć na rolkach

Rolki to świetne ćwiczenie aerobowe, które pozytywnie wpływa nie tylko na Twoje ciało ale również na umysł. 

Pożyteczny relaks

Rolki to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony zabawa, a z drugie trening. Godzinka na rolkach potrafi świetnie zmęczyć i dotlenić organizm, spalając przy tym kalorie i rozwijając fizycznie.

Dodatkową zaletą rolek jest to, że rolki mogą służyć jak środek transportu. Nie będziesz musieć martwić się o miejsce na parkingu czy tłok w autobusie. Na rolkach bez problemu przejedziesz z jednego miejsca w drugie – do pracy, na zakupy lub odwiedzić znajomych. Nie będziesz też mieć większego problemu z ich składowaniem, w końcu to nie rower. Na rolkach w ciągu godziny można przejechać nawet 10 km. Jeśli więc do pracy masz mniej, możesz zawsze dotrzeć tam na rolkach, albo -  jeśli nie chcesz się pocić w pracy - zabrać je do torby  i wrócić na nich do domu.

Jazda na rolkach to dobre ćwiczenie niezależnie od wieku. Z regularnej jazdy uzyskać można wiele pozytywnych efektów:

  • Spalisz niepotrzebne kalorie.
  • Wzmocnisz siłę mięśni.
  • Poprawisz giętkość ciała.
  • Poprawisz działanie układu krążeniowego i oddechowego.
  • Poprawisz koordynację ruchową.
  • Samopoczucie i podejście do życia ulegną znacznej poprawie.

Wzmocnisz mięśnie nóg i pośladków

Rolki dostarczają też lepszego ćwiczenia krążeniowego niż urządzenia stacjonarne typu stepper. Korzyści płynące z jazdy na rolkach porównywalne są do tych płynących z biegania, czy jazdy na rowerze a w niektórych aspektach nawet lepsze.

W trakcie jazdy wykonujemy naturalny i gładki ruch z boku na bok, który doskonale wpływa to na rozwój mięśni wewnętrznych ud i pośladków, które przy innych ćwiczeniach używane są w znacznie mniejszym stopniu (w dodatku jazda na rolkach ma o wiele mniejszy nacisk na stawy, ścięgna i wiązadła niż bieganie). Wystarczy 30 minut dziennej jazdy, żeby wzmocnić swój organizm i uniknąć ryzyka chorób serca.

Ponieważ jazda na rolkach to świetna zabawa, która sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu z innymi, a nawet zawieraniu nowych znajomości, z reguły spędzasz na rolkach o wiele więcej czasu niż spędziłbyś wykonując inne ćwiczenia aerobowe. Ten dodatkowy czas, który leci, kiedy nawet tego nie zauważasz, tylko dodatkowo rozwija wszystkie fizyczne i psychiczne efekty wynikające z jazdy.

Advertisement