Dlaczego warto jeździć na rolkach

Rolki to świetne ćwiczenie aerobowe, które pozytywnie wpływa nie tylko na Twoje ciało ale również na umysł. 

Pożyteczny relaks

Rolki to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony zabawa, a z drugie trening. Godzinka na rolkach potrafi świetnie zmęczyć i dotlenić organizm, spalając przy tym kalorie i rozwijając fizycznie.

Dodatkową zaletą rolek jest to, że rolki mogą służyć jak środek transportu. Nie będziesz musieć martwić się o miejsce na parkingu czy tłok w autobusie. Na rolkach bez problemu przejedziesz z jednego miejsca w drugie – do pracy, na zakupy lub odwiedzić znajomych. Nie będziesz też mieć większego problemu z ich składowaniem, w końcu to nie rower. Na rolkach w ciągu godziny można przejechać nawet 10 km. Jeśli więc do pracy masz mniej, możesz zawsze dotrzeć tam na rolkach, albo -  jeśli nie chcesz się pocić w pracy - zabrać je do torby  i wrócić na nich do domu.

Jazda na rolkach to dobre ćwiczenie niezależnie od wieku. Z regularnej jazdy uzyskać można wiele pozytywnych efektów:

  • Spalisz niepotrzebne kalorie.
  • Wzmocnisz siłę mięśni.
  • Poprawisz giętkość ciała.
  • Poprawisz działanie układu krążeniowego i oddechowego.
  • Poprawisz koordynację ruchową.
  • Samopoczucie i podejście do życia ulegną znacznej poprawie.

Wzmocnisz mięśnie nóg i pośladków

Rolki dostarczają też lepszego ćwiczenia krążeniowego niż urządzenia stacjonarne typu stepper. Korzyści płynące z jazdy na rolkach porównywalne są do tych płynących z biegania, czy jazdy na rowerze a w niektórych aspektach nawet lepsze.

W trakcie jazdy wykonujemy naturalny i gładki ruch z boku na bok, który doskonale wpływa to na rozwój mięśni wewnętrznych ud i pośladków, które przy innych ćwiczeniach używane są w znacznie mniejszym stopniu (w dodatku jazda na rolkach ma o wiele mniejszy nacisk na stawy, ścięgna i wiązadła niż bieganie). Wystarczy 30 minut dziennej jazdy, żeby wzmocnić swój organizm i uniknąć ryzyka chorób serca.

Ponieważ jazda na rolkach to świetna zabawa, która sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu z innymi, a nawet zawieraniu nowych znajomości, z reguły spędzasz na rolkach o wiele więcej czasu niż spędziłbyś wykonując inne ćwiczenia aerobowe. Ten dodatkowy czas, który leci, kiedy nawet tego nie zauważasz, tylko dodatkowo rozwija wszystkie fizyczne i psychiczne efekty wynikające z jazdy.

ADVERTISEMENT